RODINNÉ DOMY

Nároky na bydlení se zvyšují. Chceme si užívat domácí pohodlí, chceme snadnou údržbu a nízké provozní náklady. Ale hlavně si přejeme v domech, kde žijeme s rodinou a dětmi, žít ve zdravém prostředí. Není tomu tak dávno, co jsme si začali stavět domy z kvalitnějších materiálů, s efektivnější izolací a těsnějšími okny. Úspor tepla se dosáhlo, ale záhy bylo zřejmé, že vnitřní prostředí utěsněných domů není přirozené. V domech rostla hodnota CO₂ a dalších škodlivin. Jedinou možností je otevřít okna. To ovšem znamená opětovnou ztrátu drahého tepla a vniknutí nečistot a hluku do domu. Větrání s rekuperací tepla se stalo vhodnou alternativou. Vítejte v době zdravého dýchání a úspor za topení s moderními rekuperačními jednotkami WAFE.

 

 

Řešení pro rodinné domy

WAFE 350 EFS2 je prémiová rekuperační jednotka, která naplňuje naši zákaznickou filozofii: Myslíme jako vy. Vše bylo navrženo tak, abyste s rekuperační jednotkou neměli žádné starosti. Ovládání je velmi snadné. WAFE 350 EFS2 obsahuje námi vyvinutou unikátní technologii WAFE EFS™, díky níž si vystačíte s jedním protiproudým výměníkem po celou dobu životnosti zařízení. WAFE EFS™ významně snižuje náklady na provoz jednotky a ve vaší domácnosti udržuje optimální hladinu vlhkosti. Ve své třídě představuje WAFE 350 EFS2 nejlepší poměr ceny a výkonu.

Entalpický klapkový systém WAFE EFS™

Moderní systémy větrání pracují nejen s rekuperací tepla, ale i s principem zpětného získávání vlhkosti. Toto bylo dosud možné jen díky entalpickým membránovým výměníkům. Avšak jednotka WAFE 350 EFS2 se systémem WAFE EFS™  vlhkost navrací i se standardním protiproudým výměníkem. Dostáváte tím to nejlepší z obou světů: nízké provozní náklady a spolehlivost protiproudého výměníku a schopnost rekuperovat vlhkost jako u entalpického výměníku. Protiproudé výměníky mají výrazně vyšší tepelnou účinnost a netrpí omezenou životností.

Vlhkost obsažená v odtahovaném vzduchu v zimním období kondenzuje na ploše protiproudého výměníku (fáze 1). V okamžiku, kdy je kondenzátu dostatek, se změní pozice klapek a začíná fáze 2. Směr a povaha proudícího vzduchu se obrátí, kondenzát je vysušován venkovním vzduchem a vlhkost je redistribuována zpět do vnitřního prostředí. Mezitím se tvoří kondenzát na druhé straně lamel výměníku. WAFE 350 EFS2 tak může být instalována bez odvodu kondenzátu a předehřevu.

Nízké provozní náklady WAFE 350 EFS2

Nízké provozní náklady zajišťuje absence předehřevu. Zároveň je méně zatížen hlavní jistič a tím se snižuje také paušální platba za něj.

Vysoce účinný rekuperační výměník garantuje účinnost nad 90 %. Každé procento nižší účinnosti znamená stokoruny na provozních nákladech. Pro srovnání - u rekuperačních jednotek s nízkou účinností je pro dodržení teplotního komfortu nutné zapojit i aktivní dohřev vzduchu.

Použité ventilátory renomovaného výrobce ebm-papst snižují spotřebu elektrické energie. Průměrný příkon ventilátorů se pohybuje na úrovní 35 W. Plynulá změna otáček podle hladiny CO garantuje vždy optimální množství vzduchu. Ventilátory nikdy neběží na zbytečně vysoký výkon. Zpětné získávání vlhkosti díky EFS klapkovému systému šetří náklady na dodatečné zvlhčování. Parní zvlhčování znamená náklad i několik tisíc korun ročně.

Pozn: Orientační hodnoty provozních nákladů jsou pro rodinné domy s větranou plochou 150 m2 a se 4 uživateli.

Účinnost WAFE 350 EFS2

WAFE 350 EFS2 efektivně vrací přirozenou vlhkost do vnitřního prostředí s účinností od 60 do 90 %. Vzduch tak není zapotřebí uměle zvlhčovat.

Současně je dodržena vysoká tepelná účinnost. Při srovnání s běžnými jednotkami je nejvýraznější rozdíl při teplotách pod bodem mrazu, kde ostatní systémy zapínají provozně drahý předehřev, aby tak zabránily zamrzání vzniklého kondenzátu.

 

 

 

Čerpání dotace

 

Rekuperační jednotka WAFE 350 EFS2 je výrobkem registrovaným v rámci programu Nová zelená úsporám pod kódem SVT8842 a lze na ni získat dotaci až ve výši 100 tis. Kč.

 

 

 

Jednotka WAFE 350 EFS2 splnila náročné parametry certifikátu Passive House Institute Dr. Feist.

 

KE STAŽENÍ

Název dokumentu
Rekuperace
Kategorie
Popis dokumentu
Uživatelský manuál III
WAFE 200 E
Technický
Pokyny / instalace / provoz / údržba
Produktový list - rodinné domy II
WAFE 350 EFS2
Promo
Princip rekuperace a informace o produktu
Uživatelský manuál IV
WAFE 350 EFS2/Pool
Technický
Pokyny / instalace / provoz / údržba
Modbus WAFE
WAFE 350 EFS2
Technický
Komunikační protokol Modbus
Produktový list - rodinné domy
WAFE 350 EFS
Promo
Princip rekuperace a informace o produktu
Technický list
WAFE 350 EFS
Technický
Základní parametry

Články

Článek Zdravé bydlení je klíčem ke zdraví

Zdravý způsob života znamená kromě správné stravy a dostatečného pohybu i zdravé bydlení. V práci a doma strávíme většinu života, proto bychom se měli...

Článek Úspora energií

Šetřete na energiích Nízkoenergetické a pasivní domy myslí jak na komfortní a zdravé bydlení, tak na vaši peněženku a životní prostředí. V kombinaci s...

Článek Rekuperace tepla

Čistý vzduch a levnější vytápění Dýchejte doma čerstvý vzduch bez prachu, nečistot a alergenů. Rekuperace vzduchu s řízeným větráním vám zajistí lepší...

Článek Pasivní domy

Dům z pohádky. Velká prosklená okna situovaná na jih, solární ohřev vody a rekuperace s řízeným větráním. S tím vším dokážete ušetřit v pasivním domě...

Článek Nízkoenergetické domy

Od roku 2020 bude povoleno stavět jen nízkoenergetické domy. Jsou výhodné hlavně z hlediska úspory energií, ale také z pohledu zdraví a ekologie. Aby...

Článek Alergie a rekuperace

Dýchejte doma čistý vzduch bez alergenů Žít v prostředí bez prachu a alergenů, to je sen každého alergika. Ať už trpíte alergií na pyl, prach nebo plí...