Nízkoenergetické domy

28.03.2018

Od roku 2020 bude povoleno stavět jen nízkoenergetické domy. Jsou výhodné hlavně z hlediska úspory energií, ale také z pohledu zdraví a ekologie. Aby fungovaly tak, jak mají, musí mít jednoduchý tvar bez výstupků, okna s trojsklem namířená na jih, kvalitní zateplení a izolaci a také systém rekuperace s řízeným větráním.

3 výhody bydlení v nízkoenergetickém domě

1. O třetinu levnější vytápění
Díky provázaným systémům vytápění, vzduchotechniky a kvalitního zateplení ušetříte oproti klasickému domu až 30 % na energiích.

2. Zdravé prostředí
Zdravé bydlení bez prachu a alergenů vám zajistí řízené větrání s rekuperací tepla. Přes filtr v jednotce se nedostanou žádné škodliviny. Navíc zajistí optimální vlhkost v celém domě. Ideální prostředí pro alergiky.

3. Šetrné k přírodě
Nízkoenergetické domy jsou šetrné nejen k vaší peněžence, ale i k přírodě. Využívají obnovitelné zdroje, jako je solární energie nebo systém rekuperace vzduchu. Ta navrací odpadní teplo a zároveň přivádí čerstvý vzduch do celého domu.

Nízkoenergetický nebo pasivní dům?
Nízkoenergetické domy a pasivní domy se od sebe liší ve spotřebě tepla. Oba kladou důraz na zdravé bydlení a úsporu energií. V pasivním domě jsou ale podmínky ještě přísnější. Celková spotřeba tepla za rok musí být skoro třikrát nižší.


Potřebujete přesný plán rozvodů vzduchotechniky pro váš nízkoenergetický dům? Chcete vědět, jaká bude cena celého systému i s instalací a pracemi?

Využijte náš formulář předběžné nabídky

http://wafe.eu/poptavka

X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o