Rekuperace tepla

28.03.2018

Čistý vzduch a levnější vytápění
Dýchejte doma čerstvý vzduch bez prachu, nečistot a alergenů. Rekuperace vzduchu s řízeným větráním vám zajistí lepší spánek, čistější dům a pomůže snížit náklady na vytápění.

Přestaňte plýtvat teplem
Rekuperace znamená řízené větrání, při kterém dochází k výměně tepla mezi ohřátým, ale vydýchaným vzduchem u vás doma, a čerstvým vzduchem z venku. Ve výměníku rekuperační jednotky ohřeje vnitřní vzduch směřující ven, ten čerstvý směřující dovnitř. Vzduch jako takový se ale nepotkává, takže dýcháte pouze čerstvý vzduch, který prochází přes několik filtrů a je tedy zbavený prachů, pylů a dalších nečistot.

 

7 výhod rekuperace s řízeným větráním

1. Až o 30% levnější vytápění
S rekuperací vám v zimě zbytečně neutíká teplo ven okny při větrání. To se projeví hlavně u pasivních a nízkoenergetických domů, které mají kvalitní zateplení a izolaci. Rekuperace pak pomáhá udržovat stálou vnitřní teplotu a podporuje úsporu energií.

2. Čerstvý vzduch ve dne v noci
Přísun čerstvého a čistého vzduchu máte 24 hodin denně. Nemusíte tak neustále obíhat celý dům a otvírat a zavírat okna. Nebude vás trápit ani průvan nebo hluk. Rekuperační jednotka pracuje systematicky a potichu, aniž byste se o cokoliv starali.

3. Optimální vlhkost
Nedostatečné větrání způsobuje v interiéru problémy s vlhkostí. Vznikají plísně, které škodí nám i našemu obydlí. Rekuperace s řízeným větráním se o optimální vlhkost postará za vás. Nehrozí vám ani příliš suchý vzduch. Rekuperační jednotka WAFE 350 totiž dokáže, díky unikátnímu entalpickému klapkovému systému, navracet přirozenou vlhkost uvnitř, a udržovat tak ideální prostředí pro život v celém domě.

4. Dejte sbohem alergiím
Přirozené prostředí bez dráždivých pylů, prachu a dalších alergenů, to je sen každého alergika. Speciální filtry v rekuperační jednotce umí zachytit nejrůznější druhy škodlivin. Od prachu až po všechny druhy pylů. Zbaví vás i výparů z vaření, nejrůznějších čističů a jiných látek používaných v domácnosti.

5. Autonomní ovládání
Moderní a kvalitní rekuperační jednotka pracuje úplně sama. Pokud přece jenom potřebujete její chod nějak upravit, třeba když jedete na dovolenou, stačí pár kliknutí v naší jednoduché aplikaci. Dál se o nic nestaráte. Jen si užíváte čistého a zdravého prostředí.

6. Lepší spánek a soustředění
Klidný spánek a bystrou hlavu. I s tím vám rekuperace dokáže pomoct. Pravidelné větrání snižuje množství oxidu uhličitého ve vzduchu, takže nemáte pocit vydýchaného vzduchu, který často způsobuje únavu. Budete se tak lépe soustředit a každé ráno probouzet do pokoje plného osvěžujícího čerstvého vzduchu.

7. Inspirace z přírody
Téma ekologie a zdravého bydlení je stále víc a víc aktuální. Třebaže rekuperace využívá nejmodernějších technologií, její původ byste našli v přírodě. Využívají ji ve svých stavbách třeba termiti a mravenci. Nejde tak o nic umělého. Naopak. Rekuperace vám doma zajistí co nejpřirozenější prostředí.

 

Plánujete pořízení rekuperace? Nevíte si rady s rozvody? Chcete znát, jaká bude cena rekuperace pro váš projekt?
 

Využijte náš formulář předběžné nabídky
http://wafe.eu/poptavka/

X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o