Úspora energií

28.03.2018

Šetřete na energiích
Nízkoenergetické a pasivní domy myslí jak na komfortní a zdravé bydlení, tak na vaši peněženku a životní prostředí. V kombinaci s nejmodernějšími technologiemi, jako jsou solární panely, tepelná čerpadla nebo rekuperace vzduchu, můžete ušetřit až dvě třetiny ceny energií.

7 způsobů, jak ušetřit za energie

1. Stavte nízkoenergeticky nebo pasivně
Od roku 2020 se nízkoenergetické a pasivní domy stanou standardem. Jsou totiž nejvýhodnější pro úsporu energií, zdravé bydlení, a navíc jsou ekologické a využívají obnovitelných zdrojů. Zajišťují komfortní bydlení, které si zamilujete.

2. Dbejte na izolaci
Kvalitní stavební materiály a izolace celého domu bez tepelných mostů jsou pro dům budoucnosti zásadní. Jen tak dokážete všechno nashromážděné teplo a energie uchovat uvnitř a využít naplno. Všechny domy musí projít speciálním vzduchotěsným testem, abyste si byli jistí, že je stavba správně postavená a zaizolovaná. Bez toho nemají další úpravy a vylepšení smysl.

3. Využijte teplo ze solárních panelů
Důležitou roli při získávání tepla a úspoře energií hrají i solární panely nasměrované spolu s okny na jih. Tím získají největší přísun sluneční energie. Hlavně v létě můžete s jejích pomocí nejen napájet nejrůznější spotřebiče, ale hlavně ohřát vodu.  Budoucnost navíc alespoň z části patří bateriím a uchovávání části energie pro další využití.

4. Větrejte s rekuperací
Nepouštějte drahocenné teplo oknem ven. Nucené větrání s rekuperací tepla vám zajistí kromě stabilní teploty i pravidelný přísun čerstvého vzduchu bez prachu a alergenů.  Kvalitní rekuperační jednotky Vám umožní zpětně získávat více než 90% tepla a současně udržet přirozenou vlhkost.

5. Staňte se energeticky nezávislí
S promyšleným systémem solárního ohřevu, tepelného čerpadla a rekuperace vzduchu se nemusíte bát odstávky energie. Váš dům by měl být od začátku postavený tak, aby byl v případě nouze zcela nezávislý na okolí. Což se při zvyšováním cen energií rozhodně bude hodit.

6. Snižte provozní náklady
Při stavbě domu byste od začátku měli myslet komplexně a do budoucna. Proto investujte do kvalitních materiálů a precizní instalace všech systémů. Od vzduchotechniky až po rozvody elektřiny. Náklady na stavbu se sice zvýší, ale dlouhodobě se vám investice vyplatí.

7. Myslete ekologicky
Rozumné svícení, kvalitní spotřebiče a úspora vody patří k jednoduchým zásadám, které vám pomůžou ušetřit další drahocenné kilowatty a snížit celkovou spotřebu elektrické energie. Zároveň tím pomáháte i přírodě.

 

Potřebujete přesný plán rozvodů vzduchotechniky pro váš pasivní dům či nízkoenergetický dům? Chcete vědět, jaká bude cena celého systému i s instalací a dalšími pracemi?

Využijte náš formulář předběžné nabídky

http://wafe.eu/poptavka/

X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o