Zdravé bydlení je klíčem ke zdraví

28.03.2018

Zdravý způsob života znamená kromě správné stravy a dostatečného pohybu i zdravé bydlení. V práci a doma strávíme většinu života, proto bychom se měli o náš domov správně starat. Zdravé prostředí, kde se budete cítit dobře, se nejlépe buduje hned od základů. Na co tedy myslet při stavbě zdravého domu?

 

1. Správné místo a orientace
Nejlepší volbou pro zdravý život nás všech je nízkoenergetický nebo pasivní dům. Ten by měl stát na vhodném místě a mít okna situovaná na jih. Zároveň by měl být zastíněný proti přehřátí a průvanu. Důležitý je i dostatek zeleně v okolí.

2. Přírodní materiály
Dřevo působí na lidskou psychiku pozitivně. Stejně tak ostatní přírodní materiály, jako je ratan nebo kámen. Jejich použití je možné jak při samotné stavbě, tak při zařizování interiéru. Pokud netrpíte alergií, můžete použít třeba i vlnu nebo slámu.

3. Prostor
Čím víc prostoru kolem sebe máme, tím lépe se cítíme. Zdravé domácí prostředí vyžaduje dostatek místa mezi podlahou a stropem. S precizním zateplením a utěsněním domu si navíc můžete dovolit opravdu vysoké stropy nebo více pater.

4. Světlo
Dostatek denního světla během celého dne je samozřejmostí. Proto mají moderní domy většinou velká a dobře izolovaná okna nasměrovaná na jih. Prochází jimi víc světla a zároveň pomáhají udržovat teplo.

5. Ticho
Perfektně zaizolovaný dům je tichý a nedoléhá do něj hluk z venku a naopak. Jestli tedy nehodláte stavět uprostřed lesa, kde lišky dávají dobrou noc, určitě se vám tahle výhoda nízkoenergetického nebo pasivního domu zalíbí. Budete mít klid na své koníčky nebo rodinu.

6.  Stálá teplota
Zapomeňte na studené nohy. V zatepleném domě v kombinaci s rekuperací tepla se drží stálá teplota. Ta v zimě neklesá pod 18 °C a v létě se nevyšplhá nad 27 °C. Navíc je konstantní od podlahy až ke stropu.

7.  Čistý vzduch
Pro zdravé a přirozené prostředí je hlavní pravidelné větrání. To je v moderních domech zajištěno řízeným větrání s rekuperací tepla. Zajistí vám kromě příjemné teploty i čerstvý vzduch bez prachu a alergenů, s optimální vlhkostí, to vše bez průvanu.  V případě dokonalejších systémů pohlídá rekuperační jednotka i koncentraci CO2 a podle toho zjistí, kdy a jak větrat. Vy se o nic nestaráte. Jen si užíváte zdravý domov.


Zalíbila se vám rekuperace? Potřebujete poradit se vzduchotechnikou do vašeho domu snů? Chcete vědět, jaká bude cena rekuperace pro váš projekt?
Využijte náš formulář nezávazné nabídky: http://wafe.eu/poptavka/.

X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o