3 důvody proč mít rekuperaci v dřevostavbě

21.03.2018

Rozhodli jste se bydlet v dřevostavbě. Máte vymyšlené, jak bude celý dům zateplený a utěsněný. Představujete si krásný interiér a už se vidíte, jak si spokojeně žijete. Ale přemýšleli jste, jaká bude kvalita vnitřního prostředí? Nebo uvažujete nad investicí do rekuperace? Tady máte 3 důvody, proč je rekuperace v dřevostavbě nutností.

1. Dejte vale plísním

Dřevostavby jsou díky svému perfektnímu zateplení a utěsnění v podstatě neprodyšné. Proto z nich neuniká teplo, ale ani vzduch nebo vlhkost. A právě ta vám může pěkně zavařit. Nahromaděná pára z vaření nebo sprchování může narušit strukturu dřeva, a tak je nutné dostatečně větrat. S tím vám může pomoct právě rekuperace s řízeným větráním. Jak udržet v domě optimální vlhkost si můžete přečíst tady. (Odkaz na blog o Optimální vlhkosti).

2. Teplo, teplo, teplíčko

Dřevostavby jsou populární nejen proto, že jejich výstavba je rychlá, ale hlavně proto, že dokáží udržet uvnitř domu teplo. Hlavně v zimě stačí chvilka a máte příjemnou teplotu po celém domě. Větrat, ale taky musíte. Jenže když otevřete okna všechno teplo vám uteče ven. Rekuperační jednotka dokáže předat čerstvému vzduchu zvenčí teplo z vnitřního vzduchu. K tomu dochází ve výměníku. V rekuperační jednotce WAFE 350 najdete protiproudový výměník s unikátním entalpickým klapkovým systémem. Ten dokáže kromě ohřátého čerstvého vzduchu navrátit do domu i optimální vlhkost.

3. Vyhněte se přehřátí

Teplo se v dřevostavbách drží dobře. To už víme. V zimě je to skvělé, ale co v létě? Pokud si nedáme pozor, může v letních měsících docházet k přehřívání domu. A kdo by chtěl trávit čas v takovém prostředí? Často nestačí ani okna dokořán, protože venku je ještě tepleji. Rekuperace s řízeným větráním vám pomůže udržet vnitřní teplotu na uzdě. Ve výměníku nedochází k předávání tepla, a jednotka navíc pracuje i s chladným nočním vzduchem.


Máte zájem o instalaci rekuperační jednotky? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodn Vám zašleme cenovou nabídku. 

Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o