3 výhody rekuperace

21.03.2018

Uvažujete o rekuperaci pro váš dům? Nejste si jistí, jestli jde o správnou investici? Máme pro vás tři zásadní důvody, proč dál neváhat a jít do toho.

Pokud plánujete stavět pasivní nebo nízkoenergetický dům, bez větrání s rekuperací se neobejdete. Žádného snížení obranyschopnosti se ale bát nemusíte. Rekuperace vzduchu má hned několik výhod, které se vám určitě zalíbí.

1. Ušetříte za topení
Mezi hlavní plusy rekuperace patří úspora nákladů za vytápění. V zimě vám zbytečně neutíká teplo a v létě dům příjemně ochladí. Ať už máte pasivní, nízkoenergetický dům nebo starší zástavbu, správné zateplení v kombinaci s rekuperací vzduchu,  vám může ušetřit až 80 % tepla a až 30 % celkových nákladů na vytápění. Velkou roli tedy hraje i celkové zateplení budovy a chování uživatelů domu.

2. Dýcháte čistý vzduch
Díky rekuperaci budete mít doma mnohem čistší vzduch než při klasickém větrání okny. Přes filtry zabudované v rekuperační jednotce totiž neprojde prach, alergeny, ani další nečistoty. Což je skvělá zpráva nejen pro alergiky a astmatiky. Navíc už nemusíte na pravidelné větrání vůbec myslet. Rekuperační jednotka větrá za vás a vy si jen užíváte čerstvý vzduch.

3. Zbavíte se plísní a bakterií
Plísně a bakterie patří k největším strašákům v domácnosti. Způsobují spousta potíží včetně těch zdravotních. Drží se hlavně ve vlhkém a nevětraném prostředí, takže rekuperace s nimi snadno a rychle zatočí. Rekuperační jednotka WAFE 350 navíc zvládne udržovat v domě ideální vlhkost, takže se nemusíte bát ani suchého vzduchu, který také není právě zdraví prospěšný.


Máte zájem o instalaci rekuperační jednotky? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodn Vám zašleme cenovou nabídku. 

Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o