4 důvody proč je rekuperace vhodná pro alergiky

21.03.2018

Asi to sami znáte. Trochu se oteplí, všechno začne rašit a pučet a vy máte ucpaný nos, rudé oči a neustále kýcháte.

Není se čemu divit. Na alergie trpí v posledních desetiletích pořád víc lidí. Podle statistik je to v současnosti okolo 30ti procent populace. Do budoucna se má tohle číslo dokonce dál zvyšovat.

Kde se alergie berou?

Alergie způsobuje hned několik faktorů. Kromě dědičnosti hraje zásadní roli i prostředí, ve kterém se pohybujeme. A nejde jen o to, jestli bydlíte ve městě nebo na vesnici. Důležité je hlavně to, co dýcháte doma.

Domove, čistý domove

Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno na vás číhá u vás doma? Kolik prachu, smogu a pylů si domů pouštíte? Nebo kolik těkavých látek, radonu a dalších škodlivin uvolňují přípravky, které používáte v domácnosti?

Přitom pokud trpíte na alergie, sennou rýmu nebo astma, měla by pro vás být kvalita domácího prostředí na prvním místě.

Jedním ze způsobů, jak si doma udržet příjemné a přirozené prostředí, je řízené větrání s rekuperací.
 

Tady jsou čtyři důvody, proč byste měli o jejím pořízení uvažovat.

1.  Přirozené prostředí a čerstvý vzduch po celý rok
Už se nemusíte bát přicházejícího jara, letního sena nebo podzimního listí. S řízeným větráním je jedno, jak je zrovna venku. V zimě vám navíc nebude zbytečně utíkat teplo a v létě si domů nepustíte kromě alergenů ani otravný hmyz.

2. Konec plísním
Pravidelné větrání zabraňuje vzniku přebytečné vlhkosti. Ta často vede k tvorbě plísní, které trápí značnou část alergiků podobně jako pyly.

3. Klidné noci i rána
Zapomeňte na probdělé noci, kdy se budíte s plným nosem. Nebo rána, kdy přes uslzené oči nevidíte ani na metr před sebe. S rekuperací si užijete klidný spánek a ráno se budete probouzet do čerstvého prostředí, kde je radost dýchat.

4. Filtry pro všechny
Rekuperační jednotky jsou vybavené speciálními filtry, které zachytávají částice prachu, pylů a smogu. Existují různé druhy filtrů, které se dají kombinovat. Můžete si tak vybrat ty, které se dokonale hodí pro místo, kde žijete. Máte zájem o instalaci rekuperační jednotky? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodn Vám zašleme cenovou nabídku. 

Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o