Co je WAFE?

24.05.2018

 Pražská WAFE slibuje změny ve filozofii rekuperace. Rozhovor s ředitelem.

Co je WAFE? Svěží přístup k dýchání.

Pražská společnost WAFE se specializuje na rekuperaci. Kryštofa Hona, generálního ředitele společnosti, jsme požádali, aby nám firmu a její filozofii představil.

Mohl byste krátce představit WAFE?
KH: WAFE je mladá technologická firma, která se zabývá vývojem a výrobou rekuperačních jednotek. Naším zákazníkem jsou všichni investoři do moderního bydlení, které zajímá inteligentní, úsporné větrání.

Co je to rekuperace?
KH: Rekuperace obecně je systém, který umožňuje šetřit energii za vytápění a zároveň efektivně udržovat dobře izolované prostory vyvětrané. Rekuperační jednotky, které vyrábíme, dovedou s účinností přes 90% předat teplo obsažené ve vydýchaném odpadním vzduchu tomu čerstvému z venku. Zároveň čerstvý venkovní vzduch filtrují a odstraňují tak prach, pyl nebo smogové částice. Do domu se díky rekuperaci dostane i výrazně méně hluku z ulice.

Proč je po rekuperaci dnes taková poptávka?
KH: Obecně vnímáme velký trend v zateplování budov. Dobrá izolace však má svoje dopady na vnitřní prostředí. Bez rekuperace musíte v takových budovách stále větrat oknem, což není energeticky efektivní. Neodvětrané prostory ale vytváří nezdravé klima. Vyšší hodnoty CO2 vedou k únavě, špatnému spánku nebo horšímu soustředění. Potřebujeme k životu kyslík.
Technologiím, které šetří energii a tak i přírodu jde dnes naproti legislativa i touha lidí po zdravém životním stylu nebo ochraně přírody.

Jaká je vize WAFE?
KH: Naší vizí je umožnit našim zákazníkům žít v prostředí, které se co nejvíce blíží prostředí přirozenému. Chceme umožnit lidem, aby mohli dýchat, být zdraví a cítit se dobře. Chceme, aby měli z našich výrobků tyto benefity a neměli žádné starosti navíc.

V čem je jiná Vaše firemní kultura?
KH: Jsme mladá technologická firma a naše kultura tomu odpovídá. Je to v mnoha ohledech trochu punk. Nestačí nám, aby to našim novým kolegům nevadilo. Musí je to nadchnout jako to nadchlo nás. Ta dynamika přináší samozřejmě mnohá úskalí, ale my vnímáme i ty příležitosti. Chceme někoho, kdo bude cítit za společný úspěch tolik odpovědnosti, jako my.

V čem je WAFE jiné než ostatní výrobky?
KH: WAFE má primárně lidem život zpříjemnit, nikoliv zkomplikovat. Naše výrobky jsou plně autonomní a o pozornost si samy řeknou, jen když je to opravdu potřeba. Nechceme uživatele zahltit nadměrným množstvím funkcí, které stejně nepoužije.
Také se samozřejmě odlišujeme lepšími parametry účinnosti, nižší spotřebou energie, lepšími parametry hluku apod. Hlavním odlišujícím prvkem je však naše zákaznická filozofie. Vycházíme ze skutečných požadavků uživatelů a bedlivě jim nasloucháme.

Jaké hlavní benefity přinášíte zákazníkům?
KH: Naše rekuperační jednotky, například WAFE 350 plní svoje základní funkce. Tedy přivádí čerstvý vzduch do domu, filtrují ho od smogu, prachu, pylů a dalších škodlivin, udržují přirozenou vlhkost a zabraňují hluku z ulice. Nemusíte totiž otevírat okna. Tyto primární funkce nicméně zajišťují oproti jiným výrobkům s menší spotřebou energie, s větší spolehlivostí, autonomně, bez nutnosti zásahu uživatele. Prvotřídní komponenty navíc předurčují výrobky k dlouhým letům služby.

Jakými technologiemi chcete posunout trh?
KH: Náš systém EFS, tedy klapkový entalpický systém považujeme za velký posun kupředu. Díky tomuto systému prostředí nevysušujete, nepotřebujete jednotku připojovat k odpadu kvůli odvodu kondenzátu a v zimě jednotka funguje do -30° C bez předehřevu. To do současnosti nebylo možné.
Také si věříme ve vývoji vlastního software, který má chytřejší logiku řízení než co bylo na trhu doposud standardem. Chceme přinášet uživatelsky přívětivé a ergonomické prostředí. Zařazení do světa IoT je pro nás rovněž samozřejmostí.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří.

 

(22. 5. 2017, StavbaWEB)
 


Máte zájem o instalaci rekuperační jednotky? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodn Vám zašleme cenovou nabídku. 

Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o