Jak na projektovou dokumentaci domu

16.05.2018

Projektová dokumentace je základním kamenem stavby domu. Ať už stavíte svépomocí, nebo jste si vybrali dům z katalogu typových domů, bez těchto dokumentů se neobejdete.

Projekt ke stavbě domu slouží k získání stavebního povolení a zároveň jako „návod“ k provedení samotné stavby. Už z toho vyplývá, že jde o důležitý dokument a jeho kvalitní zpracování není radno podceňovat.

Pokud je projekt navržen špatně, může se v tom lepším případě stát, že neprojde přes stavební úřad. V tom horším případě se chyby můžou objevit až při realizaci stavby, kde každý zásah do projektu stojí peníze navíc a řeší se mnohem obtížněji než na papíře.

Dbejte na to, aby byl výsledný projekt v souladu, jak s územními, tak se stavebními normami místa stavby. Všechny potřebné dokumenty a vyhlášky, které musíte splňovat, zjistíte na úřadě v místě budoucího bydliště. Rozhodnutí stavebního úřadu je platné jeden rok a jeho vyřízení trvá zhruba 40 dní.

Projektovou dokumentaci si můžete nechat vytvořit specializovanou projektovou kanceláří, nebo samotným projektantem či architektem. Důležité je, aby dotyčná osoba nebo společnost měla ověření České komory autorizovaných inženýrů a techniků nebo České komory architektů. Bez razítek těchto institucí vám bude celý projekt k ničemu.

Dokumentů potřebujete do projektu celou řadu – od technických zpráv jednotlivých částí stavby přes výkresy pohledů půdorysů až po samostatné projekty rozvodu plynu, vzduchotechniky, plány kanalizace a další.

Celý seznam si můžete přečíst níže:

Stavebně architektonické řešení
Technická zpráva
Půdorys výkopu
Půdorys základu
Půdorysy jednotlivých podlaží
Půdorys krovu
Příslušné řezy objektem
Pohledy
Výkres stropu
Tabulky prvků (okna, dveře, překlady, atd.)
Tabulky výrobků (truhlářské, zámečnické, klempířské, atd.)
Detaily komplikovaných míst stavby

Stavební konstrukční část
Technická zpráva
Statický výpočet
Výkres tvaru

Požárně-bezpečnostní řešení

Vodovod, kanalizace, vytápění, elektroinstalace, plyn, vzduchotechnika
Technická zpráva
Půdorysy rozvodu v jednotlivých podlažích

 

Chystáte se stavět dům? Víte, že je možné mít v domě s rekuperací i krb? Potřebujete do svého projektu zanést rozvody vzduchotechniky?


Máte zájem o instalaci rekuperační jednotky? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodn Vám zašleme cenovou nabídku. 

 
 
Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o