Rekuperace vs. digestoř

15.10.2018

Častým tématem je odvod škodlivin při vaření. Těsné domy vyžadují spíše cirkulační digestoř, nicméně praktické zkušenosti preferují digestoř s klasickým odtahem směrem do exteriéru. Jakou digestoř tedy zvolit, když v domě plánujete rekuperaci? 

Pokud je zvoleno řešení s cirkulační digestoří, je prostor neochotně zbavován pouze pachů v závislosti na stupni nasycení uhlíkového filtru. Vhodné je tedy současně odvětrávat reziduální pachy a také přebytečnou vlhkost pomocí řízeného větrání s rekuperací.

Obr. 1 Ilustrační obrázek

Klasická digestoř s vestavěným nebo externím ventilátorem  a přímým odtahem směrem ven je z praktického hlediska okamžitého odtahu škodlivin z varného místa tím nejlepším řešením. Na druhou stranu naráží na úskalí nových technických standardů velmi těsných domů. V případě zapnutí odtahové digestoře je tedy nutné zaručit ve stejný okamžik i přívod čerstvého vzduchu z exteriéru.  Při zavřených oknech se motor ventilátoru dusí a nenastane výměna vzduchu.

V případě, že je odtahová digestoř kombinována s rekuperací, je nutné osadit odtahové potrubí digestoře řízenou těsnou klapkou, která je uzavřena v době, kdy digestoř neběží.


Máte zájem o instalaci systému rekuperace? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodin Vám zašleme cenovou nabídku. 
Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o