Účinnost rekuperační jednotky

03.08.2018

Účinnost je zásadní veličina pro hodnocení kvality rekuperační jednotky. Je to schopnost jednotky využívat teplo z vydýchaného vzduchu k ohřevu vzduchu zvenčí s co nejmenší spotřebou elektrické energie. Tak to alespoň vnímáme ve WAFE.

Účinnost, která je uváděna u rekuperačních jednotek standardně, zahrnuje v této rovnici pouze schopnost tepelné výměny, nikoliv spotřebu elektrické energie. Ta je udávána zvlášť.  Když má tedy jednotka uváděnou účinnost 90%, znamená to, že je schopna ve výměníku předat 90% tepla obsaženého v odpadním vzduchu tomu čerstvému.

Z pohledu WAFE je ale nutné hledět na celkovou účinnost systému. Tedy nejen na schopnost výměny tepla ve výměníku, ale také na spotřebu elektrické energie. V zimě je totiž tato spotřeba radikálně ovlivněna dalšími zařízeními, jako je například elektrický předehřev - protimrazová ochrana, nebo zvhlčovač. Produkty WAFE tyto systémy nepotřebují, protože navrací kromě tepla i přirozenou vlhkost. Naše celková účinnost systému je tak zpravidla výrazně lepší, než u jiných zařízení.

 

Nevíte, co vyjadřuje kilowat hodina? Podívejte se do našeho odborného slovníku


Máte zájem o instalaci rekuperační jednotky? Vyplňte jednoduchý formulář a do 24 hodn Vám zašleme cenovou nabídku. 

Přečtěte si článek na dané téma:
X
Nezávazná nabídka do 24 hodin
Chci dostávat aktuální informace ze světa rekuperace.
Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti WAFE s.r.o