Chcete ušetřit, fungovat ekologičtěji nebo dosáhnout energetické soběstačnosti? Využijte energii ze slunce. Máme pro vás širokou nabídku solárních elektráren od české jedničky na trhu. Ty zajistí dost energie nejen pro vaší rekuperační jednotku.
Malý tým projektu a jeho síť partnerů, v rámci svých možností a bez velkých slov o ekologii, usiluje alespoň o dílčí evoluční posun užívání přírodních zdrojů směrem k udržitelnější budoucnosti.
e4 je konceptem moderního a do budoucna orientovaného bydlení založeného na využití keramických stavebních materiálů – cihelného systému Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach či lícového zdiva Terca.
Česká rada pro šetrné budovy integruje společnosti a organizace z různých sektorů a podněcuje trh k přeměně způsobů, jakými jsou budovy a urbanistické celky navrhovány, vystavěny, renovovány a provozovány, aby takto vytvořila zdravé, prosperující, environmentálně i společensky ohleduplně vystavěné prostředí.
V dubnu 2017 Česká rada pro šetrné budovy, jako jediná organizace v tuzemsku věnující se komplexně problematice zdravého vnitřního prostředí budov, spustila projekt Zdravá škola. Hlavní cílem projektu je zvýšit povědomí o problematice zdravého vnitřního prostředí a jeho vlivu na zdraví.
Spolek upozorňuje na problémy spojené se zateplením škol. Cílem je vzdělávat dotčené instituce a veřejnost a hledat řešení, jejichž výsledkem bude zdravé školní prostředí pro naše děti a učitele.
Institut pasivního domu (PHI) je nezávislý výzkumný institut založený v roce 1996 Dr. Wolfgangem Feistem. PHI hrála zvláště důležitou roli při vývoji koncepce pasivního domu.
Program Technologické agentury ČR Centra kompetence je zaměřen na podporu vzniku a činnosti center výzkumu, vývoje a inovací v progresivních oborech s vysokým aplikačním potenciálem a perspektivou pro značný přínos k růstu konkurenceschopnosti ČR.